Բարեգործական հիմնադրամը մեկնարկել է օնլայն դիմում հայտերի ընդունման գործընթացը, որը կտևի մինչև ս.թ. ապրիլի 13-ը ներառյալ։
Ներկայացվող նախաձեռնությունները պետք է նպաստեն սոցիալ-տնտեսական, կրթական, գիտական, առողջապահական կամ մշակութային ոլորտների զարգացմանը և իրականացվեն բացառապես ՀՀ տարածքում։
Նախապատվություն կտրվի այն ծրագրերին, որոնք՝
• նպաստում են նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը
• օգտագործում են տեղական արտադրանք և հումք
• առաջարկում են նորարարական լուծումներ
• միտված են հայ-ֆրանսիական կապի ամրապնդմանը:
Տրամադրվող մեկ դրամաշնորհի առավելագույն չափը կազմում է 5.000.000 (հինգ միլիոն) ՀՀ դրամ:
«Ստեփան Գիշյան» բարեգործական հիմնադրամը ստեղծվել է Ակբա բանկի, ֆրանսիական Կրեդիտ Ագրիկոլ, Կրեդիտ Ագրիկոլ Ազգային Ֆեդերացիայի և Ստեփան Գիշյանի ընտանիքի կողմից: Հիմնադրամի ծրագրերն ուղղված են հայ-ֆրանսիական կապերի ամրապնդմանը, Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական, գիտակրթական, մշակութային, առողջապահական համակարգերի բարելավմանն ու կատարելագործմանը:

The Charitable Foundation has launched the online application process, which will last until April 13, 2020 inclusive.
The submitted initiatives must contribute to the development of socio-economic, educational, scientific, health or cultural sectors and be implemented exclusively in the territory of the Republic of Armenia.
Preference will be given to those programs that:
• contribute to the creation of new jobs
• use local products and raw materials
• offer innovative solutions
• are aimed at strengthening Armenian-French ties.
The maximum amount of one grant awarded is AMD 5,000,000 (five million).
“Stepan Gishyan” Charitable Foundation was established by ACBA Bank, the French Credit Agricole, the Credit Agricole National Federation and the Stepan Gishyan family. The Foundation's programs are aimed at strengthening Armenian-French ties, improving and perfecting Armenia's socio-economic, scientific-educational, cultural and healthcare systems.