«Ստեփան Գիշյան» հիմնադրամը դրամաշնորհային հայտեր կընդունի
«Ստեփան Գիշյան» բարեգործական հիմնադրամը հայտարարում է դրամաշնորհային մրցույթ, որին կարող են մասնակցել ինչպես անհատներ, այնպես էլ նախաձեռնող խմբեր և կազմակերպություններ։
Բարեգործական հիմնադրամը օնլայն դիմում հայտերը կընդունի մինչև մարտի 15-ը ներառյալ։ Ներկայացվող ծրագիրը պետք է ուղղված լինի սոցիալ-տնտեսական, կրթական և գիտական, առողջապահական և մշակութային ոլորտներից որևէ մեկի կամ մի քանիսի զարգացմանը։ Ներկայացվող ծրագիրը պետք է իրականացվի բացառապես ՀՀ տարածքում։
Հիմնադրամը ծրագրի ընտրության ընթացքում հավելյալ առավելություն կտա այն ծրագրերին, որոնք.
• միտված կլինեն հայ-ֆրանսիական կապի ամրապնդմանը,
• կխթանեն նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը,
• կընդգրկեն հնարավորինս մեծ ծավալով տեղական հումք և/կամ միջոցներ,
• կընդգրկեն շահառուների հնարավորինս լայն խումբ,
• կունենան հստակ և իրատեսական գործողությունների պլան և ժամանակացույց
Տրամադրվող մեկ դրամաշնորհի առավելագույն չափն է՝ 5.000.000 ՀՀ դրամ։
Մրցույթի և դիմելու կարգի մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
«Ստեփան Գիշյան» բարեգործական հիմնադրամը ստեղծվել է ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ, ֆրանսիական Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկային խմբի, Կրեդիտ Ագրիկոլ ազգային ֆեդերացիայի և Ստեփան Գիշյանի ընտանիքի կողմից:

“Stepan Gishyan” Charity Foundation announces a grant competition for individuals, as well as initiative groups and organizations.
The foundation will accept online applications up to March 15 inclusive. The proposed project should be aimed at the development of one or more of the following spheres; socio-economic, educational and scientific, health and cultural spheres. The proposed project should be carried out exclusively in the territory of the Republic of Armenia.
The foundation will give priority to the programs that;
• will be aimed at strengthening Armenian-French relations,
• will promote the creation of new jobs,
• will include mostly local raw materials and / or supplies
• will include larger number of stakeholders,
• will have a clear and realistic action plan and timetable.
The maximum amount for one grant is 5,000,000 AMD.
Details of the competition and application procedures are available here.
The "Stepan Gishyan" Charity Foundation was founded by ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK, French Credit Agricole Bank, Credit Agricole National Federation and Stepan Gishyan's family.